0

ترفندهای استفاده از آیفون

ترفندهای استفاده از آیفون

1- شاید شما هم جزو آن دسته از کاربران آیفون باشید که در طی روز مراجعه زیادی به برخی از سایت های خاص دارید ولی تایپ آدرس سایت و یا حتی انتخاب از Bookmark ها هم کمی سخت به نظر بیاید برای سهولت در رجوع به سایت های مورد علاقه تان بهتر است یک آیکون (Application) از آن سایت روی صفحه آیفون خود ایجاد کنید.

برای این کار تنها کافیست به سایت مورد نظرتان رفته و سپس با کلیک بر روی آیکون ذخیره در پایین صفحه از منوی باز شده گزینه Add to Home Screen رو انتخاب کنید. در صفحه باز شده یک اسم دلخواه برای آیکون وبسایت مورد نظرتان انتخاب نمایید و گزینه Add را انتخاب نمایید.

با پایان این کار یک آیکون از سایت دلخواه به صفحه Home آیفون شما افزوده شده است.

2- شاید خیلی از کاربران آیفون و آیپد این روش برای گرفتن عکس از صفحه گوشی خود را بدانند اما یادآوری آن برای کسانی که تازه از محصولات اپل استفاده می کنند خالی از لطف نخواهد بود.

خیلی از مواقع برای گرفتن عکس از صفحه گوشی (بطور مثال وقتی در برنامه اینستاگرام هستید و امکان ذخیره عکس مورد علاقه خود را ندارید میتوانید از آن صفحه عسک بگیرید) برای این کار یا به اصطلاح Screenshot  گرفتن از صفحه آیفون و یا آیپد کافیست همزمان دکمه Home و Power دستگاه را با هم فشار دهید. بعد از شنیدن صدای فلاش یک عکس از صفحه دستگاه شما گرفته شده که در قسمت Camera Roll آیفون و یا آیپد شما ذخیره می شود.

 3- گهی ممکن است شما در حال خواندن یک صفحه و یا یک لیست طولانی نیاز داشته باشید به ابتدای لیست بازگردید برای بازگشت سریع کافیست روی نوار بالای صفحه که ساعت درج شده دو بار کلیک کنید تا بلافاصله به ابتدای صفحه بروید.

4- اگر از ایرفون برای گوش دادن به آهنگ های آیفون خود استفاده می کنید برای بازگشت به آهنگ قبلی فقط کافی است 3 بار دکمه کنترل ایرفون را فشار دهید و یا با ۲بار فشار دادن همان دکمه میتوانید به آهنگ بعدی بروید. به خاطر داشته باشید این کار را باید پشت سر هم و بدون وقفه انجام دهید.

  • تغییر اندازه نوشته ها:

برای این کار کافی است در بخش تنظیمات (Settings) و مسیر زیر را دنبال کنید و نوشته ها را به اندازه موردنظر کوچک و یا بزرگتر انتخاب کنید.

Setting → Display & Brightness → Text Size

  •  استفاده از آیفون تنها با یک دست.

اپل از ابتدا کاربران خود را به استفاده از گوشی های آیفون با یک دست عادت داده است، اما این روزها با آمدن iPhone6 و iPhone6 Plus و بزرگتر شدن آنها این نگرانی هایی برای کاربران اپل به وجود آمده است؛ اپل این نگرانی را نیز برطرف کرده است. برای این منظور در هر قسمتی از آیفون که باشید با دو بار لمس کردن کلید Home قسمت بالایی صفحه به پایین منتقل خواهد شد و دردسترس شما قرار می‌گیرد.

  • گاهی ممکن است شما نیاز به گرفتن از صفحه گوشی خود داشته باشید. برای این منظور کافی است به صورت همزمان کلیدهای خانه (Home) و پاور (Power) را فشار دهید تا یک Screenshot از صفحه گوشی شما در قسمت  Camera Roll ذخیره شود.
  • در iOS8 هنگام استفاده از نرم افزار دوربین میتوانید تنظیمات نور را به صورت دستی انجام دهید. برای این کار کافی است صفحه را لمس کرده و با حرکت دست به سمت بالا یا پایین تنظیمات نوردهی دوربین را تغییر دهید.
  • سهولت در عکس گرفتن با استفاده از هندزفری. برای این کار نیز کافی است هندزفری اصلی اپل را به آیفون خود متصل کرده و برنامه‌ Camera را اجرا کنید. سپس میتوانید با فشردن کلید Volume روی هندزفری، عکس بگیرید.
نظر خود را وارد نمایید