0

همه چیز درباره تعویض باتری گوشی های آیفون و اندروید

همه چیز درباره تعویض باتری گوشی های آیفون و اندروید

گاهی اوقات سر منشا بسیاری از نارسایی هایی که هنگام‌ کار با گوشی تلفن‌ همراه با آن ها روبرو می‌ شوید، مربوط به مشکلاتی می‌شود که در قسمت باتری موبایل به وجود آمده است.‌ فرقی هم نمی کند که گوشی شما اندروید باشد و یا ios، به هر حال هم باید برای تعویض باتری گوشی آیفون و یا تعویض باتری موبایل اندروید به یک مرکز‌ معتبر تعمیرات موبایل مراجعه کرده و برای بر طرف کردن این مشکل، اقدام کنید.

عمر‌ مفید یک باتری موبایل بین ۱ تا ۲ سال است و از این رو مراجعه برای تعویض باتری برای گوشی های آیفون و اندروید در بین کاربران بسیار زیاد است. به همین‌ خاطر می‌ خواهیم تا در این مطلب به بررسی موضوع تعویض باتری گوشی بپردازیم و نکات مهمی را درباره نشان های خرابی باتری و همچنین نگهداری از آن برایتان مطرح کنیم، پس در ادامه با ما در دلتوس همراه باشید.

این نشانه ها به شما می‌گویند که، زمان تعویض باتری گوشی فرا رسیده است!

همانطور که در مقدمه هم اشاره کردیم، عمر مفید باتری موبایل به صورت نرمال بین ۱ تا ۲ سال است. به عبارتی دیگر، تقریبا با ۱۰۰۰ بار شارژ و دِ شارژ شدن باتری موبایل، باید گفت که عمر آن به سر آمده است. البته با این حال اگر‌ شما هم از آن دسته افرادی باشید که از یک گوشی موبایل بیشتر از ۲ سال استفاده کرده باشید، این گفته برایتان کمی تعجب برانگیز خواهد بود زیرا نگهداری درست از موبایل و رعایت برخی نکات ساده، باعث افزایش طول عمر باتری موبایل خواهد شد.

با این حال زمانی که عمر باتری موبایل به اواخر خود نزدیک شده باشد، نشانه هایی دارد که در صورت بروز آن ها حتما باید برای تعویض باتری موبایل به یک مرکز‌ تعمیرات معتبر و حرفه ای مراجعه کنید. در ادامه به بررسی نشانه های خرابی و تعویض باتری موبایل در گوشی های آیفون و اندروید می پردازیم.

نشانه های تعویض باتری در گوشی های آیفون

در گوشی های آیفون از زمانی که نسخه ios 12 منتشر شد، این دستگاه ها به بخشی به نام سلامت باطری یا Battery Health مجهز شدند که در آن دقیقا میزان سلامت باطری و وضعیت آن را به کاربر خود گزارش می کند. زمانی که سلامت باطری در گوشی های آیفون عددی بین ۱۰۰ تا ۸۰ درصد را نمایش بدهند، یعنی باتری در وضعیتی مطلوب به سر می برد. زمانی که عدد نمایش داده شده کمتر از ۸۰ درصد شود، با این که باتری همچنان کارایی خودش را دارد ولی باید نسبت به تعویض باتری گوشی خود اقدام کنید. در انتها هم، اگر وضعیت سلامت باتری آیفون در منطقه قرمز‌ و یا خرابی قرار گرفته باشد، دستگاه خود این مشکل را تشخیص می دهد و پیغام سرویس (Service) را به کاربر نمایش می دهد.

در کنار اعلام وضعیت های باتری هلث می توانید به نشانه های دیگری همچون:

● زود خالی شدن شارژ دستگاه

● خاموش و روشن شدن موبایل

● خاموش شدن دستگاه در زمانی که موبایل هنوز هم مقدار قابل توجهی شارژ دارد نیز توجه کنید.

نشانه ها ی تعویض باتری در گوشی های اندروید

علائم و مواردی که نشان دهنده ی تعویض باتری در گوشی های اندرویدی هستند، تفاوت زیادی با هم ندارند. اما برخی از مهم ترین علائم خرابی باتری در گوشی های اندرویدی عبارتند از:

● خاموش شدن موبایل هنگام برقراری تماس صوتی

● داغ کردن قسمت پشت موبایل

● خاموش شدن موبایل در هنگام بازی

● ریست شدن موبایل

● مصرف بیش از حد شارژ موبایل

● باد کردن باتری موبایل که باعث شکستگی صفحه نمایش، بالا آمدن نمایشگر و یا ایجاد هاله بر روی LCD می شود

چه عواملی باعث خرابی باتری موبایل می‌ شوند؟

بسیار پیش آمده که تعویض باتری موبایل در همان اوایل خرید آن صورت بگیرد و زودتر از موعد باتری یک تلفن همراه خراب شود. باید به این‌‌ نکته توجه کنید که امروزه اجزای سازنده تلفن های همراه بسیار با دقت و‌‌ تقریبا از بین بهترین ها انتخاب می شوند و باتری مخصوصا در گوشی های آیفون نیز از این قائده مستثنی نیست. به همین خاطر به جز پایان عمر مفید یک باتری، عواملی همچون نفوذ مایعات در دستگاه موبایل و یا ضربه خوردگی می توانند باعث خرابی باتری یک دستگاه شوند و عمر آن را بسیار کوتاه نمایند. در کنار این عوامل برخی از موارد هستند که باعث می شوند باتری موبایل زود تمام شود. برخی از مهم ترین این موارد عبارتند از:

● استفاده از نرم‌ افزارهای مختلفی همچون بازی های موبایلی که به خاطر دارا بودن گرافیک‌‌ بالا، شارژ موبایل را بسیار زودتر از حد تصور تمام می کنند.

● روشن بودن WIFI، Bluetooth، Data و در نهایت GPS باعث استفاده بسیار از شارژ موبایل می شوند.

● پر بودن حافظه دستگاه مخصوصا در موبایل های آیفون.

درباره رابطه اتمام شارژ موبایل و حافظه پر در موبایل های ساخت شرکت اپل باید بدانید که زمانی که ۲/۳ حافظه در آیفون پر بشود، مصرف شارژ در این گوشی ها بسیار بالاتر می‌‌ رود و موبایل حتی در زمان قفل بودن یا اصطلاحا ناک شدگی (Knock) و یا Stand by بودن هم باتری بسیار زیادی استفاده می کند.

 برای تعویض باتری گوشی باید به کجا مراجعه کرد؟

یکی‌ از عواملی که باعث خرابی باتری موبایل می شود، جریان کشی در قسمت مادربرد دستگاه است. این مشکل قطعا تنها توسط تعمیرکار حرفه ای موبایل، آن هم پس از بررسی های تخصصی می‌ تواند صورت پذیرد زیرا قبل از اقدام‌ به تعویض باتری موبایل، قطعا باید علت خرابی و تعویض آن مشخص شود. زیرا در صورت خرابی مادر برد، مشکل اصلی بر طرف می شود و در صورت سالم بودن آن، تعمیرکار موبایل اقدام‌ به تعویض باتری می‌ نماید.

در این میان مراجعه به یک‌ مرکز حرفه ای تعمیرات موبایل که بهترین تعمیرکاران اندروید و تعمیرکاران آیفون را در‌ کنار هم برای ارائه خدمات بیشتر در کنار یکدیگر گرد آورده، بهترین کار برای تعمیر موبایل و تعویض باتری موبایل شما است. زیرا با استفاده از قطعات اورجینال، دستگاه های روز و همچنین دسترسی به دانش کافی و روز؛ می توانند به خوبی مشکل باتری تلفن‌ همراه شما را برطرف نمایند.

در این مطلب، همه چیز را درباره تعویض باتری گوشی هم در موبایل های آیفون و هم در موبایل های سیستم‌ عامل ios بیان کردیم. اگر تجربه ای در زمینه تعویض و یا خرابی باتری موبایل دارید، با ما به اشتراک بگذارید.

نظر خود را وارد نمایید