0

تعویض دوربین آیفون 6plus

تعویض دوربین آیفون 6plus

خراب شدن دوربین آیفون 6 پلاس می‌تواند یکی از آزاردهنده‌ترین اتفاق هایی باشد که در این گوشی رخ می‌دهد. تصور کنید در وضعیتی که به طور ناگهانی دوربین آیفون شما از کار می‌افتد چه حال و روزی دارید! در این حالت تعمیر و یا تعویض دوربین آیفون 6plus تنها راه چاره خواهد بود.

دلایل خرابی دوربین آیفون 6 پلاس

شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شده باشد که چه دلایلی ممکن است منجر به از کار افتادن و خرابی دوربین آیفون 6 پلاس شوند؟ مطمئنا دلایل زیای وجود دارند که می‌توانند منجر به بروز این مسئله شوند اما در این میان برخی از این دلایل شایع‌تر از سایر دلیل ها خواهند بود.

لرزش دوربین آیفون 6plus

در آیفون های 6plus موارد وجود دارد که دوربین آن ها به لرزش می افتد به عبارت دیگر زمانی که از دوربین آیفون 6plus درحال استفاده می باشید شاهد لرزش یا موج روی تصویر دوربین خواهید شد. در این موارد باید تعویض دوربین آیفون 6plus صورت گیرد.

وارد شدن ضربه به دوربین 6 پلاس

وارد شدن ضربه به آیفون می‌تواند موجب از کار افتادن دوربین گوشی می‌شود.

عموما زمانی که ضربه به لبه فوقانی قاب آیفون 6 پلاس وارد شود، احتمال خراب شدن ماژول های دوربین گوشی هم افزایش می‌یابند چون هر دو ماژول دوربین اصلی و سلفی آیفون 6 Plus اپل در لبه فوقانی قاب آن نصب هستند. بنابراین ضربه خوردن یکی از اصلی ترین عواملی است که می‌تواند منجر به خراب شدن دوربین آیفون 6 پلاس اپل شود.

آب خوردگی آیفون 6 پلاس

متاسفانه آیفون 6 پلاس از طراحی ضد آب بهره‌مند نیست و در برابر نفوذ آب مقاومت لازم را ارائه نمی‌کند.

به همین دلیل آب خوردگی آیفون 6 پلاس منجر به از کار افتادن دوربین آیفون 6plus می‌شود.

بنابراین سعی کنید همیشه تا حد امکان آیفون 6 Plus خود را از آب دور نگه دارید.

وارد شدن فشار به آیفون 6 پلاس

همیشه ضربه خوردن منجر به خراب شدن قطعات سخت افزاری آیفون و دوربین این گوشی نمی‌شود و در برخی شرایط وارد شدن فشار به دستگاه هم منجر به بروز اختلال در عملکرد قطعات آن خواهد شد. برای مثال دیده شده که کاربر آیفون 6 پلاس خود را در جیب پشت شلوارش قرار داده و زمانی که حواسش نبوده بر روی آن نشسته و بدین ترتیب دوربین و حتی ال سی دی گوشی وی از کار افتاده‌اند.

خط و خش دار شدن لنز دوربین 6 پلاس

یکی دیگر از دلایلی شایعی که کاربران را منجر به تعمیر دوربین آیفون 6 پلاس می‌کند مربوط به خط و خش دار شدن لنز دوربین گوشی می‌شود. زمانی که روی لنز دوربین آیفون یا هر گوشی خط و خش ایجاد شود، کیفیت دوربین کاملا از بین خواهد رفت و در این شرایط مشکل با تعمیر دوربین آیفون 6 پلاس قابل رفع خواهد بود.

کاور لنز دوربین آیفون ۶ پلاس هم در این مواقع می تواند کمک زیادی به شما کند.

دلایل فوق فقط بخشی از اصلی ترین دلایلی هستند که کاربر را ملزم به تعمیر دوربین آیفون 6 پلاس می‌کنند.

بنابراین سعی کنید همیشه با حد امکان از آیفونتان محافظت کنید تا خدای نکرده مشکلی برای آن ایجاد نشود.

هزینه تعمیر دوربین آیفون 6plus

اولین سوالی که پس از خراب شدن دوربین آیفون 6 پلاس به ذهنتان می‌رسد این خواهد بود که هزینه تعمیر دوربین آیفون 6 پلاس چقدر است؟! خوشبختانه تعمیر دوربین های آیفون هزینه خیلی زیادی ندارد و حداقل هزینه آن به پای هزینه تعمیر ال سی دی یا تعمیر برد آیفون 6 plus این گوشی نمی‌رسد. البته شرایطی که در تعمیر دوربین آیفون 6 پلاس به وجود می‌آید روی هزینه نهایی آن تاثیرگذار خواهد بود. برای مثال اگر قرار باشد فقط دوربین سلفی گوشی تعمیر شود، مطمئنا هزینه تعمیر کمتر از زمانی خواهد بود که هر دو دوربین اصلی و دوربین سلفی آیفون 6 Plus اپل نیاز به تعمیر داشته باشند.

مدت زمان تعمیر دوربین آیفون 6 پلاس

مدت زمان تعمیر دوربین آیفون 6 پلاس به عوامل مختلفی همچون نوع خرابی و سرعت عمل تعمیرکار وابسته خواهد بود.

در حالت عادی برای تعویض دوربین اصلی یا سلفی آیفون 6 پلاس کمتر از 2 ساعت زمان لازم خواهد بود

اما اگر قرار باشد هر دو دوربین  آیفون 6 پلاس تعویض شوند، احتمالا این تعمیر حداقل 3 ساعت زمان لازم خواهد داشت.

آموزش تعویض دوربین آیفون 6plus

جهت تعویض دوربین آیفون 6 پلاس ابتدا ابزارهای مورد نیاز برای انجام این تعویض را تهیه کنید.

نظر خود را وارد نمایید