0

تفاوت پارت نامبرهای آیفون X

تفاوت پارت نامبرهای آیفون X

آیفون X از نظر دیزاین، نرم‌افزار و سخت‌افزار بهبودهای مختلفی نسبت به مدل‌های قبلی پیدا کرده و البته همانطور که احتمالا می‌دانید اپل در این آیفون Face ID را جایگزین سیستم اثر انگشت کرده است.

آیفون X تنها در دو مدل ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایتی وارد بازار شده و به جز ظرفیت و مدلهای مختلف این دستگاه تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. اینها چیزهایی است که اپل به ما گفته اما چیزهایی که نگفته یا حداقل با صدای بلند نگفته این استکه آیفون X در سه مدل به بازارهای مختلف و برای اپراتورهای مختلف عرضه می شود. iPhone X A1865 ، A1902 iPhone X  و A1901 iPhone X .

هر سه مدل  iPhone X تقریبا از نظر خصوصیات شبیه به هم هستند با این تفاوت که پردازنده‌های مودم  آن‌ها توسط دو شرکت اینتل یا کوالکام ساخته شده است. دلیل این تفاوت هم انطباق با شبکه‌ ها و باندهای فرکانسی مختلف است. در اینجا به توضیح هرکدام از این مدل‌ها می‌پردازیم تا اگر قصد خرید آن را دارید نسخه مناسب را بیابید.

آیفون X A1865

این مدل بین‌ المللی آیفون است که تقریبا با همه شبکه ها سازگار است از شبکه‌های GSM گرفته تا CDMA. این آیفون در فروشگاه‌های اپل به عنوان بدون سیم (Sim Free) یا آنلاکد فکتوری (Unlocked Factory) شناخته می شود. اپراتورهای پیشتیبانی کننده از این نسخه آیفون:

آمریکا : C Spire - Sprint Wireless - Us Cellular 0 Verizon-

چین: China  Mobile - China Telecom- China Unicom

هنگ کنگ: 1010 and CSL - 3- China Mobile Hong Kong- Smar Tone

نیوزلند: 2 degrees-  Spark- Vodafone

استرالیا: Optus- Telstra-Virgin- Vodafone

پورتوریکو: Open Mobile- Sprint Wireless

آمریکا ویرجین آیلند: Sprint Wirelwess

آیفون X A1901

این آیفون نسخه GSM است و در آمریکا با اپراتورهای AT&T و T-Mobile کار می‌ کند همچنین در برخی کشورهای اروپایی و آسیایی نیز قابلیت کار کردن دارد. اپراتورهای پیشتیبانی کننده از این نسخه آیفون:

آمریکا :AT&T - T-Mobile USA

کانادا: Bell - Rogers-Telus - Virgin Mobile

مکزیک: AT&T - Movistar - Oui - Telcel

پورتوریکو: AT&T - Claro- T-Mobile USA

سنگاپور : M1- Singtel - StarHub

بریتانیا: 3- O2- Sky- Virgin Mobile UK - Vodafone

این گوشی همچنین در فرانسه، بلژیک، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، استرالیا، دانمارک، فنلاند و امارات کار میکند.

آیفون ایکس A1902

این نسخه آیفون به طور اختصاصی مربوط به بازار ژاپن است این آیفون چندین باند LTE را پوشش میدهد و صرفا با شبکه داخل ژاپن کار میکند (در این گوشی به طور اجباری صدای شاتر هنگام عکسبرداری قابل قطع کردن نیست). اپراتورهای پیشتیبانی کننده از این نسخه آیفون:

ژاپن: au- NTT DOCOMO - SoftBank

نظر خود را وارد نمایید