0

راه حل های ساده برای آزاد کردن حافظه آیفون

راه حل های ساده برای آزاد کردن حافظه آیفون

برای انجام این کار چند راه حل ساده وجود دارد.

بررسی وضعیت حافظه

ابتدا باید بدانید که چه چیز حافظه هوشمند شما را اشغال کرده و به چه میزان. این کار برای این ضروری است که شاید حافظه گوشی با موارد غیر ضروری اشغال شده باشد.

برای انجام این کار به تنظیمات گوشی رفته از بخش General گزینه Usage و بعد از آن گزینه Manage Storage را انتخاب کنید. در بالای این صفحه، میزان فضای اشغال شده و در دسترس مشخص شده و در پایین فهرستی از برنامه ها به نمایش در می آید که به ترتیب بر اساس میزان فضایی که از حافظه اشغال کرده اند، مرتب شده است.

بررسی برنامه ها برای میزان دانلود ها انجام شده

در قسمت Manage Usage می توانید میزان فضای اشغال شده بر حافظه توسط هر برنامه را ببینید که البته به همراه میزان فضایی است که این برنامه برای داده های دانلود شده خود اشغال کرده؛ به این معنا که برخی برنامه ها خود فضای چندانی را اشغال نمی کنند، اما می توانند داده های حجیمی را دانلود کنند.

برای مثال برنامه Spotify تنها 56 مگابایت حافظه نیاز دارد اما اگر با آن موسیقی دانلود کرده باشید، فضایی بسیار زیادی را از حافظه شما اشغال می کند.

در بخش Mange Storage با انتخاب هر برنامه می توانید حجم برنامه اصلی و داده های دانلود شده توسط آن را جداگانه ببینید.

بازی ها و ویدئو های غیر ضروری و بلا استفاده را پاک کنید

برخی از بازی ها بر روی سیستم عامل iOS حجم بسیار ی را حتی در حدود 1 گیگابایت  اشغال می کنند. ممکن است، بر روی گوشی خود بازی هایی را داشته باشید که اخیرا به آن ها مراجعه نکرده اید، پس بهترین کار پاکسازی آن هاست که می تواند فضای زیادی را از حافظه شما آزاد کند. این کار را نیز در همان بخش Manage Storage می توانید انجام دهید.

همین مطلب در خصوص برخی ویدئو ها نیز صادق است، به ویژه آن دسته که از طریق نرم افزارهایی چون وایبر دانلود شده و ممکن است ماه ها در حافظه شما جا خوش کرده باشند، اما شما هیچ گاه به آن ها مراجعه نکرده باشید.

جستجو در قسمت Others در برنامه iTunes

زمانی که بر روی PC یا لپ تاپ از طریق iTunes به گوشی خود متصل می شوید یا این برنامه را از خود گوشی اجرا می کنید، بخشی با نام Others وجود دارد که شامل ایمیل ها، موسیقی ها و داده های مربوط به وب گردی شماست. در این قسمت در برخی موارد فایل هایی پیدا می شود که به اصطلاح خراب یا Corrupt شده اند و در نتیجه بیش از حد لازم فضا اشغال کرده اند.

بهترین کار برای پاک سازی این قسمت و البته داده های مربوط به وب گردی که عملا بعد از مدتی فضای زیادی   حتی حدود یک گیگابایت   را اشغال می کنند، این است که از طریق برنامه iTunes از گوشی خود یک Backup تهیه کرده و سپس گوشی را Restore کنید.

برای اینکار بر روی PC یا از طریق گوشی برنامه iTunes را باز کنید و به ترتیب، گزینه های Backup Now و Restore iPhone را انتخاب کنید.

استفاده از گزینه Photo Stream را متوقف کنید

قابلیت گوشی آیفون شما برای Photo Stream خودکار، منجر به آن می شود که هزار عکاسی آخر شما بین همه دستگاه های مجهز به iOS که متعلق به شما باشد، همگام سازی یا Sync شود؛ اما این به آن معناست که این هزار عکس دو بار بر روی حافظه شما ذخیره سازی می شود.

در نتیجه اگر دستگاه مجهز به iOS دیگری ندارید   نظیر یک iPad   بهترین کار متوقف کردن این قابلیت است. برای این کار در بخش تنظیمات به قسمت Photo & Camera رفته و گزینه My Photo Stream را خاموش کنید.

تنظیم پاکسازی خودکار پیام ها

در iOS اکنون این امکان هست که به شکل خودکار پیام های قدیمی را پاکسازی کنید. این کار نیز می تواند بخشی از حافظه گوشی شما را مرتب پاکسازی کند.

برای این کار، به تنظیمات گوشی رفته و در بخش Manages و در پایین قسمت Message History گزینه Keep Message را انتخاب کرده و یکی از دو گزینه سی روز یا یک سال را برگزینید.

پاک کردن کش تلگرام

بیشتر کاربرانی که از آیپد و آیفون استفاده می کنند از برنامه تلگرام برخورد دار می باشند و بسیاری از افراد هستند که در برنامه تلگرام فیلم، عکس و... را دانلود می کنند. هر چه زمان بگذرد، همه این داده ها روی یک دیگر قرار می گیرند و حافظه بسیاری زیادی از آیفون شما را پر می کند .

نحوه پاک کردن حافظه اضافی در تلگرام آیفون و آیپد

قدم اول:

اپلیکیشن تلگرام را اجرا کنید.

نکته: مطمعن شوید که آخرین نسخه تلگرام برای شما نصب است.

قدم دوم:

گزینه تنظیمات (Setting) را از نوار پایین صفحه انتخاب کنید.

قدم سوم:

حالا روی گزینه Data and Storage کلیک کنید.

قدم چهارم:

وارد اولین گزینه در صفحه یعنی Storage Usage شوید.

قدم پنجم:

اگر می خواهید تمام اطلاعات ذخیره شده پاک شود، گزینه Clear Cache را انتخاب کنید.

توجه: این اطلاعات به صورت موقت در دستگاه شما ذخیره هستند و در صورت حذف شدن، هیچ مشکلی رخ نمی دهد، به دلیل اینکه شما می توانید دوباره فیلم یا عکس یا .... را دوباره دانلود کنید.

نظر خود را وارد نمایید