0

نحوه استفاده صحیح از لپ تاپ ها

نحوه استفاده صحیح از لپ تاپ ها

نحوه استفاده صحیح از لپ تاپ ها برای همه ضروری است. همانطور که می دانید، این دستگاه ها اصلا ارزان قیمت نیستند و خرابی و در نتیجه تصمیم بر خرید مجدد آنها، ‌بودجه زیادی را در بازار پر نوسان امروز می خواهد.

با این که گزینه تعمیر لپ تاپ و یا تعمیر سرفیس پیش روی شما قرار دارد اما با این حال،‌ با به کار بستن برخی نکات می توانید به راحتی از انواع لپ تاپ ها و سرفیس استفاده ای بهینه داشته باشید.

حال برای این استفاده بهینه، روش های مختلفی تا به حال معرفی شده اما ما می خواهیم با تکیه بر اطلاعات تیم فنی دلتوس، 10 نکته بهینه برای استفاده بهتر از انواع لپ تاپ و سرفیس را با شما به اشتراک بگذاریم. پس،‌ با ما همراه باشید.

چطور از لپ تاپ ها و سرفیس استفاده ای بهینه داشته باشیم؟

برای استفاده مناسب از هر وسیله ای،‌ راه و روشی وجود دارد که رسیدن به آن ها گاهی نیاز به آزمون و خطا دارد. اما ما در دلتوس برخی از این موارد را که برای استفاده بهینه از لپ تاپ ها و سرفیس نیاز دارید را مورد بحث و بررسی قرار داده ایم. این 10 مورد عبارتند از:

1- به منظور استفاده بهینه از باتری دستگاه و طول عمر مناسب آن از اتصال مداوم به شارژر دستگاه خودداری نمایید.

2- در صورت عدم نیاز به دستگاه آن را خاموش کنید و یا تا حدالامکان از گزینه هایبرنیت استفاده نمایید.

3- در صورتی که شارژ باتری دستگاه به 20 درصد رسید، دستگاه را به شارژر متصل نمایید.

4- از قرار دادن دستگاه هنگام کار بر روی فرش و یا سطوح پرزدار خودداری فرمایید.

5- برای تمیز کردن دستگاه از اسپری کردن مواد ضدعفونی کننده به صورت مستقیم بر روی دستگاه خودداری نمایید.

6- از ترانس های نوسانگیر (محافظ جریان برق)، برای اتصال شارژر به پریز برق استفاده نمایید.

7- لپ تاپ ها با توجه به میزان استفاده از آن ها نیاز به سرویس دوره ای سخت افزاری دارند. این امر باعث افزایش طول عمر و استفاده بهینه از دستگاه می شود. (توصیه ما در دلتوس برای لپ تاپ های پر کاربرد،‌ هر 6 ماه یک بار است.)

8- برای شارژ دستگاه از آداپتور اورجینال و یا برند تحت لیسانس استفاده کنید.

9- پیشنهاد می شود تا جهت حمل و نقل دستگاه و برای جلوگیری از ایجاد خط و خش احتمالی و یا ضربه،‌ از کاور لپ تاپ و یا کیف لپ تاپ استفاده نمایید.

10- پیشنهاد می کنیم که دستگاه لپ تاپ شما برای مدت زمان طولانی، بدون شارژ نماند.

در این مطلب،‌ نحوه استفاده صحیح از لپ تاپ ها و سرفیس ها را در دلتوس برایتان نام برده و مورد برسی قرار دادیم. اما شما بگویید؛تا به حال تجربه تعمیر لپ تاپ داشته اید؟ چه نکاتی را برای مراقبت بهینه و افزایش طول عمر لپ تاپ خود انجام داده اید؟ تجربیات خود را با ما و دیکر خوانندگان دلتوس به اشتراک بگذارید.

نظر خود را وارد نمایید