0

کار نکردن دوربین گوشی اپل

کار نکردن دوربین گوشی اپل

کار نکردن دوربین گوشی اپل، امکان دارد شما را نگران کند، اما دوربین گوشی اپل نیز مانند دوربین دیگر گوشی‌های هوشمند ممکن است دچار اختلال شده و کار نکند. اگر دوربین گوشی اپل شما کار نکرد نگران نباشید؛ می‌توانید با برخی ترفندهای ساده دوباره گوشی را تنظیم کنید. مشکلات به وجود آمده در دوربین گوشی آیفون می‌تواند برآمده از مشکلات سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری باشد. بنابراین چنانچه دوربین گوشی اپل کار نکرد ابتدا روش‌های نرم‌افزاری را برای رفع کردن مشکل به کار بگیرید. اگر مشکل برطرف نشد احتمالاً گوشی مشکل سخت‌افزاری داشته و برای برطرف کردن آن حتماً باید به تعمیرکاران مجاز اپل مراجعه کنید.

در صورت داشتن هرگونه مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری، به تیم تعمیرات موبایل دلتوس اعتماد کنید.

چگونه مشکل کار نکردن دوربین گوشی اپل را برطرف کنیم؟

یکی از شایع‌ترین مشکلات گوشی‌های آیفون این است که با روشن کردن برنامه دوربین، صفحه‌نمایش سیاه شده و تصویری را نشان نمی‌دهد. مشکلات شایع دیگری در دوربین‌های اپل وجود دارد که در ادامه با برخی از این اشکالات و نحوه برطرف کردن می‌پردازیم.

  • اجرای دوباره اپلیکیشن دوربین اپل: اگر با باز کردن برنامه دوربین، صفحه‌نمایش گوشی سیاه شد و هیچ تصویری نشان داده نشد بهتر است برنامه دوربین را بسته و دوباره اجرا کنید. توصیه می‌شود برنامه دوربین را از لیست برنامه‌های اخیراً دیده شده نیز خارج کرده و ببندید و بعد از آن دوباره اجرا کنید. اگر مشکل دوربین حل نشد راه حل‌های بعدی را دنبال کنید.

  • تغییر دوربین پشت و جلو در اپلیکیشن دوربین: راهکار بعدی برای بر طرف کردن مشکل گوشی آیفون این است که دوربین را به دوربین سلفی تغییر دهید. برای این کار آیکون سمت راست بالای صفحه را لمس کنید تا دوربین سلفی فعال شود. اگر دوربین سلفی فعال شده و تصویر را نشان داده احتمالاً دوربین پشتی دچار مشکلات سخت‌افزاری شده است. اما اگر همچنان صفحه سیاه بود مشکل احتمالاً نرم‌افزاری است. در برخی از موارد دیده شده است تغییر دوربین پشت به سلفی باعث بر طرف کردن باگ نرم افزار و درست شدن دوربین اپل شده است.

  • قابلیت Voiceover را غیر فعال کنید. شاید عجیب باشد اما در بسیاری از موارد فعال بودن Voiceover باعث کار نکردن دوربین گوشی اپل شده است. پس بهتر است شما هم این راهکار را امتحان کنید و با غیر فعال کردن این برنامه دوباره دوربین را آزمایش کنید. برای غیر فعال کردن باید در مسیر Settings، General و گزینه Accessibility رفته و در آنجا گزینه Voiceover را غیر فعال کنید.

  • گوشی را ری استارت کنید: یکی دیگر از ترفندها در مواقعی که دوربین اپل کار نمی‌کند ری استارت کردن گوشی است. ری استارت کردن باعث می‌شود باگ‌های موقت نرم‌افزاری از بین رفته و دوربین و دیگر قسمت‌های گوشی بخوبی کار کنند. برای ری استارت کردن گوشی باید دکمه پاور را فشار داده و چند ثانیه نگه دارید تا گزینه خاموش نمایان شده و با لمس آن گوشی خاموش شود. بهتر است گوشی چند دقیقه خاموش مانده و سپس روشن شود.

  • آپدیت سیستم عامل iOS: در برخی از مواقع آپدیت نبودن سیستم عامل گوشی باعث کار نکردن دوربین گوشی اپل می‌شود. بنابراین یکی دیگر از راه حل‌ها به‌روزرسانی سیستم عامل آن است. برای این کار به قسمت Settings ، General رفته و گزینه Software Updates را انتخاب کنید. بعد از بررسی وضعیت سیستم عامل اگر آپدیت جدیدی برای برنامه شما وجود داشت آن را به‌روزرسانی کنید تا مشکل دوربین شما برطرف شود.

  • دانگرید سیستم عامل: در برخی از موارد بعد از آپدیت کردن سیستم عامل برای دوربین مشکل پیش آمده و کار نمی‌کند. این مشکل احتمالاً به خاطر وجود باگ در نسخه جدید برنامه است که معمولاً بعد از چند روز توسط شرکت اپل بر طرف می‌شود. اما راهکار کوتاه مدت برای شما دانگرید سیستم عامل و برگرداندن برنامه به نسخه قبلی است تا دوربین دوباره فعال شود.
  • ریست تنظیمات: ریست کردن تنظیمات گوشی یکی دیگر از راه حل‌ها برای برطرف کردن مشکل دوربین گوشی اپل است. در این روش تمام تنظیمات نصب شده روی دوربین ریست شده و از بین می‌روند و دوربین به حالت اولیه برمی گردد. برای این کار به منو Settings و بعد General رفته و در قسمت پایین صفحه گزینه Reset را انتخاب کنید. در این قسمت گزینه Reset All Settings را انتخاب کنید تا کلیه تنظیمات گوشی آیفون شما حذف شده و به روز اول برگردد. احتمال دارد این فرآیند باعث رفع خرابی دوربین گوشی شما شود.

  • ریست کردن کامل محتوا و تنظیمات: ری ست کردن تنظیمات گوشی نیز ممکن است مشکل کار نکردن دوربین گوشی اپل را رفع نکند، در این صورت باید کلیه محتوا و تنظیمات را با هم ریست و پاک کنید تا شاید دوربین درست شود. برای این کار باید وارد منوی Settings، General و گزینه Reset شوید و در این قسمت گزینه Erase All Content and Settings انتخاب کنید. رمز را وارد کرده و گزینه Erase iPhone را فشار دهید تا تمامی تنظیمات و محتوای آیفون شما پاک شود. در این صورت احتمال رفع اشکال دوربین وجود دارد.
  • تعویض دوربین آیفون: اگر هیچکدام از روش‌های گفته شده دوربین را درست نکرد این احتمال وجود دارد که مشکل سخت‌افزاری در گوشی اپل به وجود آمده است و دوربین باید تعویض شود.

رفع مشکلات دوربین اپل و تعویض آن در شرکت دلتوس

در بسیاری از مواقع برطرف کردن مشکل دوربین با راه حل‌های ساده ممکن نیست و ممکن است منجر به پاک شدن اطلاعات مهم و شخصی شود. در اینجا است که مراجعه به شرکت دلتوس می‌تواند مشکل شما را حل کند. کارشناسان حرفه‌ای و با تجربه دلتوس مشکل کار نکردن دوربین گوشی اپل شما را برطرف کرده و چنانچه مشکل برطرف نشد اقدام به تعویض دوربین گوشی شما می‌کنند. تعمیرکاران شرکت دلتوس با به‌کارگیری جدیدترین متدها و ابزارهای تخصصی اشکال دوربین شما را برطرف کرده و رضایت خاطر شما را جلب خواهند کرد. جایگزینی قطعات در گوشی شما در شرکت دلتوس با ضمانت اصل بودن انجام می‌شود.

نظر خود را وارد نمایید